+420 608 962 024

Adršpach a blízké okolí

Navštivte Adršpašsko-teplické skály. Objevte úžasné výhledy do okolí. Projděte si stolové hory Bor a Hejšovinu, zavítejte na Ostaš a nádhernou Hvězdu. Užívejte si jedinečných přírodních útvarů.

klaster

Broumov leží u státní hranice s Polskem, nachází se v geomorfologickém celku Broumovská vrchovina, celé jeho území patří do CHKO Broumovsko. Město leží uprostřed Broumovské kotliny, která je na jihozápadě izolována od vnitrozemí Čech pásmem Broumovských stěn. Přirozenou bariéru na severovýchodě tvoří Javoří hory. Nezapomeňte určitě navšívit zdejší klášter Řádu svatého Benedikta, který je od roku 1995 zapsán v seznamu národních kulturních památek České republiky.

polsko

Z Adršpachu je kousek k sousedům do Polska. Můžete navštívit mnoho zajímavých míst, třeba Karpacz, zámek Ksiaz, řadu aquaparků…

ratiborice

Ratibořice leží v údolí Úpy a je známá zejména díky spisovatelce Boženě Němcové, která zde prožila své dětství. To ovlivnilo její budoucí tvorbu a její nejznámější dílo, Babička, je místem zasazeno právě do Ratibořic. Zdejší zámek, Staré bělidlo či Ludrův mlýn jsou zejména v létě častým cílem turistů.

sloni

Navštivte také ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, kde uvidíte mnoho zvířat z Afriky, včetně lvů a slonů. Prohlídku si můžete zpestřit Safari vláčkem, který je vhodný zejména pro malé děti.

krkonose

Kousek je to také do Krkonoš. Na nejvyšší horu Sněžku (1602 m n. m.) se můžete vypravit buď pěšky nebo zbrusu novou lanovkou.

Pro vaši snadnější orientaci nabízíme podrobnou mapu Kladského pomezí (stačí kliknout na mapu a zvětší se), popis několika výletů najdete zde.

Cykloturistika

Máte rádi cykloturistiku?

Kolem Adršpašských skal, na Broumovsku, po celém Kladském pomezí, které se rozkládá mezi Krkonošemi a Orlickými horami na hranicích s Polskou republikou, je oblast hustě protkána stovkami kilometrů krásných cyklotras.

test_02

Prostřednictvím těchto tras můžete poznat celý náš region. Cyklistům slouží v Kladském pomezí síť značených cyklotras, které jsou v terénu doplněny o odpočívadla a informační panely. Pro zdatnější cyklisty jsou připraveny náročnější trasy v okolí Broumovských stěn, ti méně zdatní si jistě vyberou z těch pohodovější okolo Adršpašsko-teplických skal.

Abychom vám cestování ještě usnadnili, nabízíme pohodlnou přepravu cyklobusy, které jezdí i přes Adršpašsko-teplické skály. Cyklobus vás zaveze z Adršpachu i na Pomezní boudy nebo k polským sousedům. Stačí si už jen naplánovat výlet. Vhodnou trasu či výlet vám rádi doporučíme a cestu vysvětlíme.

Tak neváhejte už ani chvilku, a přijeďte šlápnout do pedálů a vydejte se za dobrodružstvími v Kladském pomezí.

Pokud nemáte kolo a přesto byste rádi někam vyrazili, můžete si je zapůjčit  na vlakovém nádraží v Adršpachu (nebo v cyklopůjčovně). Kolo můžete vrátit zpět na stejném místě, nebo na vlakové zastávce v Červeném Kostelci či Náchodě.